Skip to content
Menu
0
Váš košík je prázdny. Navštívte Obchod

EKOLOGICKÉ BALENIE

Buďte v balení vzorom pre ostatných

Ponúkame riešenia pre ekologické balenie, ktoré sú efektívne, udržateľné a zároveň ekonomické.

Ekologický baliaci materiál, ekologické spôsoby balenia

Používaním vhodných baliacich materiálov a dodržiavaním správnych postupov pri balení budú Vaše zásielky nielen dostatočne zabezpečené pri preprave, ale taktiež samotný baliaci materiál bude možné jednoducho recyklovať a opätovne tak použiť.

ekologicke-balenie-20230224-sk

Ekologické zalepovanie

Ekologické balenie - Ekologické páskovanie zásielok

Ekologická lepiaca páska

Papierová lepiaca páska s vodou aktivovateľným lepidlom umožňuje priamu recykláciu kartónu vďaka 100% prírodnému lepidlu na báze škrobu, lepiacu pásku preto nie je potrebné z kartónu pred recykláciou odstrániť. Zalepovanie papierovou páskou je naviac extrémne pevné a po odlepení pásky, ju nie je možné späť nalepiť, čím sa dá jednoducho odhaliť porušené balenie pri preprave.

Odvíjače ekologickej lepiacej pásky

V našom sortimente nájdete odvíjače papierovej lepiacej pásky od osvedčeného výrobcu Better Packages – od základného manuálneho prevedenia pre zalepovanie niekoľkých kartónov denne až po profesionálny elektronický odvíjač lepiacej pásky s automatickým dávkovaním prednastavenej dĺžky pásky a ohrevom pre lepšiu priľnavosť v chladnom prostredí.

Garancia servisu a odborného poradenstva

U nás máte garanciu záručného a pozáručného servisu v našom vlastnom autorizovanom servisnom stredisku W rent vrátane poradenstva vyškoleným personálom. Spotrebný materiál a náhradné diely máme pre vás neustále dostupné skladom.

Better Pack 555eMA

Elektronický dávkovač papierovej lepiacej pásky s vodou-aktivovateľným lepidlom pre extra pevné a ekologické zalepovanie

Better Pack 333CM

Manuálny dávkovač papierovej lepiacej pásky aktivovanej vodou pre extra pevné a ekologické zalepovanie kartónov, pri

Packer 3S

Základný manuálny dávkovač lepiacej pásky s vodou aktivovateľným lepidlom pre 100%

Vodou aktivovateľná ekologická papierová lepiaca páska

100% recyklovateľná papierová lepiaca páska s vodou aktivovateľným lepidlom, pre extra pevné zalepovanie kartónov, ktoré je možné následne recyklovať ako celok bez nutnosti odstránenia lepiacej pásky.

Ekologické balenie do fólie

Ekologické balení - Ekologické balení do fólie

Môže byť balenie do strečovej fólie ekologické? Jednoznačne áno!

Strečová fólia patrí do kategórie polypropylénových plastov, ktorých recyklácia je výrazne jednoduchšia ako recyklácia papiera. Zásadnou podmienkou recyklácie strečovej fólie je, že pri balení nesmie byť na fóliu aplikovaná lepiaca páska, ktorá znemožní jej priamu recykláciu.

Balenie zásielky do strečovej fólie

Použitím správnej techniky pri balení, však nie je dodatočné fixovanie fólie lepiacou páskou potrebné, nakoľko samotná fólia pri napínaní a následnom zmrštení má dostatočné priľnavé vlastnosti. Vytvorený obal je tak dostatočné kompaktný a pevný.

Efektívne baliace stroje slovenskej výroby

Na tento spôsob balenia je predurčená produktová rada baliacich strojov Wrapping Ring z našej výroby, ktoré sa tešia veľkej obľube v logistických centrách a expedičných skladoch internetových obchodov, kde spoľahlivo zabezpečujú prípravu a efektívne balenie zásielok.

WR1050 COVER

Motorizovaný ovinovací baliaci stroj s uzavretou konštrukciou pre horizontálne balenie zásielok do stretch fólie.

WR1050M

Praktický motorizovaný ovinovací baliaci stroj pre jednoduché a rýchle balenie zásielok do stretch fólie.

WR1050T

Praktický motorizovaný ovinovací baliaci stroj pre jednoduché a rýchle balenie pneumatík a iných okrúhlych predmetov do stretch fólie.

WR1050H

Ručný ovinovací baliaci stroj pre jednoduché a rýchle balenie zásielok do stretch fólie.

Ekologický výplňový materiál

Ekologické balenie - Ekologický výplňový materiál

Ľahko uskladniteľná a jednoducho recyklovateľná výplň

Ako výplň pre uloženie a fixáciu produktu v kartónovom obale je z hľadiska ekológie a efektivity vhodné zvoliť vzduchové vankúše, ktoré sú vyrobené z HDPE (polyetylénovej fólie) a je ich možné recyklovať podobne jednoduchým spôsobom ako strečovú fóliu.

Veľkou výhodou je priestorová nenáročnosť na uskladnenie – fólia v návine v nenafúknutom stave zaberie minimum priestoru. Pomocou výkonného výrobníka AIRFIT 12 si operátor vyrobí potrebné množstvo výplne pri kompletizácii konkrétnej zásielky.

AIRFIT 12

Výrobník vzduchových vankúšov s rýchlosťou produkcie až 12 metrov za minútu.

Vzduchové vankúše AIRFIT

Návin fólie HDPE pre výrobu vzduchových vankúšov AIRFIT, ktorými dokonale zabezpečíte a ochránite obsah kartónu.

Ekologické páskovanie

Ekologické balenie - Ekologické páskovanie zásielok

Recyklovateľné viazacie pásky

Pre ekologické a recyklovateľné páskovanie je možné používať PP a PET viazacie pásky, ktoré sú pri spájaní vibračným zvarom vhodné na priamu recykláciu. Pre spracovanie a ľahké uskladnenie odpadu z PP a PET viazacích pások je možné použiť sekačku viazacích pások.

Novinka v baliacich materiáloch je papierová viazacia páska, ktorá je svojimi vlastnosťami ideálnou alternatívou k PP páske a odpad z nej je možné recyklovať ako papier. Papierová páska sa spája tepelným zvarom, čo ju predurčuje na použitie s poloautomatickými a automatickými páskovacími strojmi – z našej ponuky sa jedná napríklad o páskovacie stroje TRANSPAK.

Ekologické balenie do fólie

Základný poloautomatický páskovací stroj pre vertikálne páskovanie PP páskou, v bezrámovom prevedení a vytváraním tepelného zvaru pásky zo spodnej strany predmetu.

Transpak TP-502MV

Mobilný páskovací stroj pre vertikálne páskovanie paliet PP páskou s vyšším výkonom.

Transpak TP-601D

Výkonný automatický páskovací stroj pre páskovanie PP / PET pásku.

SWEED model 300

Sekačka viazacej pásky pre prevádzky s menším objemom odpadu.

EKO papierová viazacia páska

EKO papierová viazacia páska pre udržateľné a ekologické páskovanie zásielok.

Polypropylénová viazacia páska PP

Polypropylénová viazacia páska PP nájde uplatnenie všade, kde je nutné previazať balíky alebo fixovať tovar na palete.

Polyetylénová viazacia páska PET

Polyetylénová viazacia páska PET nájde uplatnenie všade, kde je nutné previazať samotný tovar, alebo fixovať tovar o paletu.